Креатин
Креатин – одна з головних добавок спортивного харчування
Світ спорту та фітнесу сьогодні важко уявити без прийому біологічних добавок спортивного харчування. Їх також призначають лікарі для лікування та профілактики хвороб та активно п'ють прихильники здорового способу життя. Креатин є однією з головних добавок спортхарчу, яка, якщо її правильно приймати, принесе користь усім, починаючи з підліткового віку.
Креатин: що це таке
Назва Creatine має грецьке коріння. Kreas означає тіло. Креатин – це 2-метил-гуанідино-етанова азотовмісна амінокислота. Виробляється вона в організмі людини з аргініну, гліцину та метіоніну печінкою, нирками та підшлунковою залозою, а зберігається у м'язах. Її головна функція – участь в енергетичному обміні, що відбувається в м'язових та нервових клітинах.
Корисні ефекти креатину
Основні харчові джерела 2-метил-гуанідино-етанової кислоти – м'ясо, риба, молочні продукти. Її власний синтез не задовольняє потреби організму, який росте. Цієї амінокислоти також явно недостатньо спортсменам, людям важкої праці та тим, хто веде активний спосіб життя. Допомогти покрити її дефіцит може добавка спортхарчу. Правильний прийом креатину у спорті – це:
більше, ніж зазвичай, повторень кількості вправ та серій (сетів) вправ, суттєве скорочення часу між сетами;
- посилення синтезу тестостерону, соматотропіну, гормону росту;
- збільшення загальної та сухої м'язової маси, підвищення сили та якості м'язів;
- поліпшення анаеробної витривалості, необхідної для виконання високоінтенсивних ривків, кидків, стрибків.
Креатин також є буфером молочної кислоти, а значить знижує силу прояву крепатури та прискорює відновлення м'язів.
Шкода та побічні ефекти креатину
Для здоров'я добавка креатин безпечна. Проте гостре передозування загрожує отруєнням із оборотною дисфункцією нирок, а хронічне зловживання великими дозами може призвести до ниркової недостатності та ослаблення кісткової тканини.
Побічний ефект креатину, який виникає абсолютно у всіх – незначне загущення крові та затримка до 0,5–2 л води у м'язах. З припиненням прийому ці прояви зникають самі собою. Інші побічки виникають у 4% тих, хто приймає добавку. При цьому до цього переліку входять і побічні дії від прийому комбінованих добавок спортхарчу, де є кілька діючих речовин, а також дискомфортні прояви від добавок та препаратів з креатином, які приймаються з лікувальною та профілактичною метою.
Побічні ефекти креатину - це:
- як правило, на початку курсу – нудота, біль у животі, метеоризм, діарея;
- рідко – прищі, м'язові спазми;
- вкрай рідко судоми.
А ось, у чому точно не можна звинуватити креатин, так це у підвищенні артеріального тиску, перевантаженні серця, зниженні лібідо, сприянні еректильній дисфункції та безплідності, канцерогенному впливі на організм. Порада робити перерви у прийомі обумовлена не ефектом звикання, а наданням організму відпочинку від осмотичної гідратації м'язів та відновлення в них кислотно-лужного балансу.
Креатин: правила прийому
Схема прийому креатину у спорті залежить від мети прийому, спеціалізації спортсмена, його віку та рівня фізичної підготовки. Для новачків, які займаються у тренажерному залі формуванням нового тіла, під час набору м'язової маси радять такий режим прийому:
- У тренувальні дні. На I-II тижні прийому – 2 повні чайні ложки з гіркою (5-6 г), змішані з 200 мл соку, незадовго перед тренуванням. З ІІІ тижня – 1 ч.л.
- У вихідні дні від тренувань. На І-ІІ тижні прийому – по 1 ч.л. вранці та в обід. З ІІІ тижня – 1 ч.л. вранці.
- Обов'язково пити щонайменше 3 л чистої води на добу. Бажано відмовитися від сечогінних засобів.
- Низькі дозування та циклічний прийом 3 через 3 дні не дадуть приросту маси, а збільшені дози – це не лише викинуті на вітер гроші, а й порушення роботи травної системи.
Для лікування та профілактики хвороб схему прийому призначає лікар.
Пити креатин без перерви можна. Тим не менш, після 2-місячного курсу рекомендовано зробити паузу на 3-4 тижні.
Креатин в інтернет-магазині OkHealth: ціна, виробники
Купити креатин за найнижчою ціною можна замовивши його в один клік. Інтернет-магазин ОкХелс гарантує оригінальність добавок найкращих світових брендів спорту. Вартість буде вищою лише за рахунок доставки кур'єром по Києву або Новою Поштою по Україні. При самовивозі з київського пр. Перемоги 33/1 або дрібному опті вартість замовлення не збільшиться, а на великий опт можна отримати хорошу знижку.
Популярные запросы
Часті питання про Креатин
Який креатин кращий?
Доведено, що кращу ефективність мають добавки креатину форми моногідрат. Новинка ринку спортхарчу, яку можна замовити в нашому інтернет-магазині ОкХелс — буферизований малат трикреатину CM3 — подає особливі надії, але підтвердження його переваги над моногідратом поки що немає, оскільки дослідження перебувають на серединних етапах. Для покращення засвоєння рекомендується пити креатин з 1 порцією гейнера, 20 г протеїну, 5-15 г амінокислот або 200 мл соку, або ж купити готову комбінацію з транспортною системою, наприклад, з глютаміном та таурином.
Як відбувається доставка креатину?
Ми пропонуємо кілька варіантів доставки креатину: через Нову Пошту, Укрпошту, а також самовивезення з наших магазинів. При купівлі на суму від 500 грн доставка буде безкоштовною.
Чи можна пити креатин та каву/чай разом?
Численні дослідження поки що не дали чіткої відповіді. Але оскільки доведено, що кофеїн не руйнує молекули 2-метил-гуанідино-етанової кислоти, то сьогодні перемагає думка – комбінація креатину та кави/чаю допустима. При цьому кофеїн або танін можуть бути як у напоях, так і в добавках спортхарчу.
Скільки коштує креатин?
Ціна на креатину варіюється від 184 грн до 1495 грн.