Зміст
- Навіщо потрібні рукавички для спорту?
- Навіщо потрібні рукавички для тренажерного залу: 5 причин
- Види рукавичок для занять спортом (фітнесом): особливості
- Рукавички важкоатлетичні
- Рукавички для бодібілдингу (фітнес-рукавички)
- Рукавички для роботи на силових та кардіо тренажерах
- Як вибрати рукавички для тренувань
- Різновид фітнесу
- Додаткові функції
- Матеріал та бренд
- Як визначити розмір рукавичок для фітнесу
- Як визначити розмір рукавичок для фітнесу?
У переліку спортивної форми, необхідної для занять у тренажерному залі, є такий аксесуар як чоловічі або жіночі рукавички для фітнесу. На питання: Навіщо потрібні рукавички для фітнесу? – більшість новачків-фітнесистів відповідають більш менш правильно. А ось у темі: Як вибрати перчатки для тренажерного залу – “плавають” 99,9% чоловіків і близько 90% жінок. У цій статті ви знайдете правильні відповіді, і зможете дізнатися, як визначити розмір руки, щоб цей важливий аксесуар був якраз і допомагав, а не заважав процесу тренувань.
Навіщо потрібні рукавички для спорту?
Залежно від виду спорту рукавички мають різну форму, шиються з різних матеріалів і виконують різні функції. Всі знають, як виглядають рукавиці боксерів та футбольних воротарів. Любителі спорту напевно хоч раз одягали рукавички для гірськолижного спорту та скейтбордингу, і знають, що їхні різновиди потрібні спортсменам усіх зимових видів спорту, а також скалолазам, ралістам, мотоциклістам, бейсболістам, фехтувальникам, лучникам.
Навіщо потрібні рукавички для тренажерного залу: 5 причин
Рукавички для спортзалу виконують кілька важливих функцій. Причини з яких вони потрібні – це:
1. Зносостійка профілактика мозолів та натирання.
Вони поглинають тертя, чим захищають долоні та пальці від мозолів, пухирів, тріщин та інших пошкоджень, які можуть бути викликані контактом з інвентарем (штанги, кросфіт-грифи, гантелі, гирі, перекладини, ручки тренажерів) або спортивними поверхнями.
2. Інфекційний захист та загальна гігієна.
У спортзалах багато людей, які користуються одним і тим самим обладнанням. Рукавички для фітнесу знижують ризик зараження шкіри грибковими інфекціями або іншими контактними шкірними захворюваннями. Крім цього, вбираючи піт, вони зберігають руки сухими і запобігають ураганному поширенню мікробів.
3. Поліпшення хвату.
Фітнес рукавички покращує зчеплення з інвентарем. Їхня антиковзка поверхня підвищує силу хвату, що критично важливо для таких вправ як тяга штанги або підтягування.
4. Впевненість.
Коли руки надійно тримають снаряд, ви можете тренуватися з більшою впевненістю, ефективністю та силою.
5. Підтримка.
Багато моделей рукавичок для фітнесу забезпечують додаткову підтримку зап'ясть, чим допомагають запобігти травмам.
Крім цього, рукавички для спортзалу – це комфорт та зниження больових відчуттів при роботі з важкими вагами, особливо у випадках, коли на долонях є мозолі чи садна.
Види рукавичок для занять спортом (фітнесом): особливості
Напишемо більш докладно про спортивні рукавички, які найчастіше можна побачити на руках тих, хто займається у тренажерних залах.
Рукавички важкоатлетичні
Атлети, які займаються пауерліфтингом, гирьовим спортом, кросфітом, користуються рукавичками для важкої атлетики. Їх легко відрізнити від інших рукавичок для фітнесу – посилена долоня, що забезпечує зчеплення під час підняття великих ваг. Цей аксесуар є необхідним елементом екіпірування, який забезпечує безпеку, зручність та ефективність тренувань, і дозволяють досягати нових вершин у силовому спорті.
Крім перерахованих вище функцій, важкоатлетичні рукавички – це доповнення до правильної техніки та поступового збільшення навантаження. Важливо, щоб вони ідеально підходили за розміром і щільно сиділи на руці. А ось з чого вони будуть пошиті та якими будуть моделі, вам треба визначитися самостійно:
- шкіряні – міцні, довговічні, але дорогі;
- зшиті з шкірозамінника – доступніші, але менш зносостійкі;
- текстильні – легкі, дихаючі, але з меншим захистом;
- з повними пальцями – захищають долоні та пальці максимально;
- з обрізаними пальцями – дають свободу рухам та вентилюють;
- без пальців – тим, кому важлива тактильна чутливість.
Дуже важливо визначитися з захистом зап'ястя. Моделі з кроєм, що підтримує променево-зап'ястковий суглоб, стабілізують і оберігають його від травмування. Якщо із зап'ястями проблем немає, а ваги – легкі, можна тренуватися у рукавичках для важкої атлетики, без підтримки зап'ястя напульсником.
Рукавички для бодібілдингу (фітнес-рукавички)
Тим, хто ходить займатися в спортивний зал, маючи на меті побудувати нові форми тіла, і підтримувати об'єм і тонус м'язів, рекомендують займатися у спортивних рукавичках для тренажерного залу (фітнесу, бодібілдингу). Хоча великої різниці між рукавичками звичайними і рукавичками для важкої атлетики (пауерліфтингу) немає.
Тим не менш, фітнес-рукавички часто мають більш відкритий дизайн, ніж важкоатлетичні. До того ж багатьом бодібілдерам при роботі з вагами потрібна більша свобода рухів та відчуття снаряда. Саме тому в моделях рукавичок для фітнесу, як правило, тонша «шкіряна долоня» і більша свобода рухів у зафіксованому зап'ясті.
Рукавички для роботи на силових та кардіо тренажерах
Чоловіки, які займаються на силових тренажерах, зазвичай не захищають шкіру рук і променево-зап'ясткові суглоби. А ось дівчата і жінки вважають за краще одягати рукавички в зал. Вони не тільки захищають шкіру та суглоби, але й допомагають зберегти дорогий декоративний манікюр.
Для тривалих занять кардіо на гребних або велотренажерах фахівці рекомендують підбирати максимально легкі рукавички без пальців і з вставками на долонях з гелю, силікону, піни, м'якої шкіри. Для таких занять з нашого асортименту підійдуть чоловічі та жіночі рукавички бренду SporterGYM.
Як вибрати рукавички для тренувань
Правильний вибір рукавичок у зал залежить від різновиду фітнесу, цілей тренувань та індивідуальних особливостей того, хто займається.
Різновид фітнесу
Для силових тренувань вам знадобляться рукавички з гарним захистом долонь, наприклад, з натуральної шкіри або синтетики з вставками-ущільненнями. Для тренувань з власною вагою тіла підійдуть аксесуари з тонкою «долонею» та максимальною еластичністю, щоб не сковувати рухи. Для кардіотренувань на вело- та гребних тренажерах беріть легкі та дихаючі рукавички, з амортизуючими вставками. Не заощаджуйте на цих аксесуарах, і для кожного різновиду фітнесу купуйте відповідну модель. У такому разі вони забезпечать адекватний захист, збережуть здоров'я шкіри та суглобів, і довше прослужать.
Додаткові функції
При виборі моделі рукавичок для фітнесу зверніть увагу на наявність, розмір та будову напульсника, що фіксує зап'ясток. Чим він ширший, тим менш вільними будуть ваші променево-зап'ясткові суглоби. Наявність липучок забезпечує щільніше прилягання рукавичок, а перфорація гарантує кращу вентиляцію.
Матеріал та бренд
Вибір матеріалу, з якого пошиті рукавички для фітнесу, залежить від особистих вподобань та бюджету. Вироби з натуральної шкіри завжди престижні. Найбільшою популярністю користуються моделі з комбінуванням натуральних та синтетичних матеріалів. У них збалансовані якість, функціональні характеристики та ціна. Інвестуйте гроші у якісний товар. Вибирайте аксесуари від авторитетних брендів і купуйте їх у перевірених спеціалізованих продавців.
Як визначити розмір рукавичок для фітнесу
Всі перелічені вище рекомендації про те, як вибрати рукавички в тренажерний зал, будуть неефективними, якщо вони не підійдуть за розміром. Підібрати його архіважливо, оскільки саме в цьому випадку аксесуар виконуватиме свої функції. І великий, і маленький розмір заважатимуть тренувальному процесу, стануть причиною пошкодження шкіри та отримання травми. У деяких випадках неправильний розмір рукавичок може закінчитися переломом кісток стопи або травмою грудної клітки.
Як визначити розмір рукавичок для фітнесу?
1. Виміряйте обхват долоні:
- візьміть сантиметрову стрічку (рулетка чи нитка зазвичай дають неправильний результат);
- злегка зберіть пальці в кулак, начебто тримаєте спортивний снаряд;
- виміряйте обхват долоні в найширшому місці, не включаючи великий палець (під його основою).
2. Знайдіть в інтернеті таблицю розмірів рукавичок для фітнесу бренду, який ви вибрали. У таблиці знайдіть рядок із вашим обхватом долоні. Відповідне значення цього рядка буде вашим розміром рукавичок. Якщо ваш обхват долоні між двома розмірами, вибирайте більше значення.
Деякі виробники використовують не числове, а буквене позначення розмірів (S, M, L, XL, XXL тощо). У такому разі з вибором допоможе консультант нашого магазину. Ви скажете йому обхват вашої кисті в см і отримаєте у відповідь свій розмір у літерному еквіваленті.
Дотримання цих простих рекомендацій дозволить вам з точністю визначити розмір рукавичок для фітнесу, забезпечить комфорт, безпеку та ефективність.
Вдалого вибору та продуктивних тренувань!