Українська
РУСУКР

Як швидко підвищити імунітет

28.02.2023
0

Імунна система – це найкращий друг, який пильнує за нами без сну і відпочинку. Якби по імунній системі писали п'єси, вийшла б найвитонченіша баталія з неймовірною любов'ю до тіла і самопожертвою в ім'я здоров'я. Якщо ви все ще думаєте, що вас ніхто не любить, клітини імунної системи не погодяться. Але давайте про все по порядку. 

Що таке імунна система і навіщо вона потрібна

Імунна система – це природний захисний механізм тіла, спрямований на пошук чужорідних об'єктів і їх усунення. Існує два види імунітету: клітинний і гуморальний. 

Представники клітинного імунітету всім відомі Т-лімфоцити. А гуморальний імунітет виробляється В-лімфоцитами, і представлений імуноглобулінами. Перевірити ці показники можна простим аналізом крові, а призначити його може терапевт або, наприклад, лікар імунолог. 

Головна і основна функція організму – захист клітин і тканин від чужорідних мікроорганізмів: бактерій, вірусів, паразитів, предметів з навколишнього середовища (наприклад, скалка) і навіть від власних клітин, які "зламалися" і працюють неправильно.

Для цього імунна система регулярно проводить чек-апи. Навіть коли ви ведете машину або працюєте.

Як визначити стан імунітету

Зверніть увагу на своє самопочуття. Якщо ви часто хворієте від будь-якого пчиху, і не вилазите з лікарняних, з вашим імунітетом точно щось не так.

Також радимо звернути увагу на наступні ознаки:

  • Суха слизова носоглотки. Це перший бар'єр на шляху до потрапляння патогенних мікроорганізмів в організм. 
  • Сонливість, слабкість, пригнічений і сумний стан.
  • Суха і чутлива шкіра, а також постійні запальні елементи і лущення, які майже не проходять.
  • Темні кола під очима.
  • Тьмяне волосся і нігті.
  • Рясне потовиділення без причини.

Будь-який з цих симптомів може вказувати не тільки на знижений імунітет, але й на стрес. Але практика показує, що хронічний стрес і знижений імунітет часто ходять парами.

Як швидко підняти імунітет: топ 5 порад

Цікавий факт: імунітет, це не якийсь один орган, як, наприклад, серце або легені. Це група органів, клітин і тканин, які взаємодіють між собою і творять чудеса шляхом складних хімічних реакцій і міжклітинних контактів.

Є кілька простих порад, які допоможуть зміцнити імунітет:

  1. Їжте багато овочів і фруктів. А в зимовий час приймайте комплекси вітамінів (після консультації з лікарем). Так-так! Овочі та фрукти містять корисні вітаміни, мікро- і макроелементи. Вони необхідні для ферментних реакцій і життєво важливих процесів, в тому числі, роботи імунітету.
  2. Гігієна сну. Згадайте піт-стопи на гоночних трасах. Під час сну імунна система робить приблизно те ж саме. Крім того, повноцінний сон допомагає боротися зі стресом і сприяє хорошому самопочуттю, а це само по собі піднімає імунітет. Так як організму потрібно витрачати менше ресурсів на інші процеси.
  3. Займайтеся спортом. Спорт допомагає регулювати режим дня. А ще він бореться з ожирінням, яке є одним з факторів зниження імунітету.
  4. Не нервуйте. Думаємо, всі вже чули про вплив стресу на наше життя. Але чи знали ви, що стрес призводить до деяких захворювань? В мед. вузах так і кажуть: всі хвороби від нервів і тільки сифіліс від любові. 
  5. Не наривайтесь на інфекції. Мийте руки після вулиці, мийте овочі та фрукти. Носіть маску, якщо хтось хворіє і робіть щеплення за календарем. Не переохолоджуйтесь. 

Ці прості і на перший погляд банальний поради допоможуть уберегти ваш імунітет.

Відгуків0

Написати відгук

Увага: HTML не підтримується!
Суперзнижки! Дивитись все
Хіти продажів