Вітаміни для сну
Від якості сну безпосередньо залежить наше самопочуття і настрій. Під час нічного відпочинку виробляється мелатонін — гормон, який нормалізує біоритми, уповільнює процес старіння і допомагає краще справлятися зі стресами. Будь-які проблеми зі сном призупиняють його вироблення, внаслідок чого порушуються й інші процеси в організмі. Відновити повноцінний нічний відпочинок можна різними способами. Один із них — приймати вітаміни для сну.
Вітамінні комплекси містять усі необхідні для організму мікроелементи. Саме завдяки збалансованому складу і забезпечується гарантований результат у розв'язанні проблем зі сном. Передозування повністю виключене, адже концентрація кожного компонента прорахована дуже точно.
Причини порушення сну
Якщо людина довго засинає або сон неглибокий і повністю відновити сили не виходить, то з великою часткою ймовірності це свідчить про порушення циркадних циклів. Тобто, природних фаз сну і неспання.
З подібною проблемою стикаються багато людей. І причини тут можуть бути найрізноманітніші:
- Відсутність режиму сну і неспання. Багато людей не дотримуються цього режиму. Трудоголіки часто працюють більше необхідного і приділяють мало часу для нічного відпочинку. У новоспечених батьків і зовсім збивається режим сну і неспання. Також багато людей люблять сидіти в смартфоні на ніч, не помічаючи, як швидко пролітає час. І в підсумку не висипаються.
- Зловживання кавою та алкоголем. Пити каву на ніч — не найкраща ідея. Напій чинить підбадьорливий ефект і швидко заснути не виходить. З алкоголем ситуація ще гірша. Він порушує багато процесів у роботі організму, зокрема спричиняє проблеми зі сном.
- Стрес і синдром підвищеної тривожності. Ми постійно відчуваємо стрес на роботі, вдома, під час читання новин. Він негативно впливає на наше самопочуття, з'являються тривожні думки, страхи, переживання. Іноді можливі панічні атаки, під час яких частішає серцебиття і порушується дихання. У будь-якому з цих випадків швидко заснути не вийде (якщо взагалі вийде).
- Захворювання внутрішніх органів. За ниркової патології в них скупчуються шлаки та шкідливі токсини. Вони провокують набряки, які порушують сон. Один із найпоширеніших симптомів такої патології — свербіж. У нічний час він стає сильнішим і заважає спати. Також існують патології серця, через які в людини починається задишка, частішає серцебиття, з'являється відчуття нестачі повітря. Заважають спати й проблеми зі шлунково-кишковим трактом: часті позиви до туалету, болі в шлунку.
- Недостатня втома. Це часто трапляється через малорухливий спосіб життя. Якщо людина провела весь день і не втомилася, то заснути їй буде проблематично.
- Недостатня кількість свіжого повітря. Прогулянки (особливо вечірні) сприяють хорошому сну. І навпаки: якщо людина весь день провела вдома, то швидко заснути не вийде.
- Неприємні відчуття в нижніх кінцівках. Через цю проблему людині постійно хочеться змінити позу. А якщо безперервно крутитися в ліжку, то заснути буде складно.
При порушенні сну в людини погіршується настрій, падає працездатність, вона стає дратівливою. Можлива навіть схильність до депресії. Тому підтримання біологічних ритмів сну — це важливе завдання для будь-якої людини. Необхідно стежити за ними й відновлювати їх, не чекаючи, поки проявляться серйозніші проблеми. Також вам можуть допомогти вітаміни від безсоння. Вони позитивно впливають на нервову систему і допомагають виробляти відповідні гормони в організмі.
Види БАДів для сну
Будь-які вітаміни для сну вважаються натуральним засобом, який випускається без рецепта. Купити його можна як в аптеці, так і в магазинах, що спеціалізуються на спортивних і вітамінних добавках.
У продажу доступні різні вітаміни для сну і нервової системи. Різниця полягає в тому, які речовини містяться в складі. Це може бути:
- Мелатонін. Його вироблення відбувається в автоматичному режимі. Але якщо цього гормону не вистачає, можна купити вітамінну добавку з мелатоніном. Він чинить седативну дію, забезпечує нормалізацію циркадних ритмів і покращує якість сну.
- Вітамін E. Вважається потужним антиоксидантом і підтримує імунітет.
- Вітаміни групи B. БАДи з їхнім вмістом сприяють кращому контролю рівня мелатоніну. А він, своєю чергою, покращує якість сну (за оптимальної кількості в організмі).
- Заспокійливі трави. До них належать валеріана, півонія, собача кропива. Біологічні добавки з рослинними компонентами є повністю натуральними та чинять м'яку заспокійливу дію.
- Магній. Від нього безпосередньо залежить здоров'я нервової системи. При дефіциті магнію людина стає дратівливою, швидше втомлюється, також з'являється безсоння. Приймаючи вітамінні добавки з магнієм, ви знизите рівень тривожності та поліпшите свій сон.
- Триптофан. Вдень він стимулює вироблення серотоніну (гормону щастя), а вночі — мелатоніну. У результаті такі вітаміни для сну створюють відчуття душевного комфорту і допомагають краще висипатися.
Вище перераховані найосновніші вітаміни для хорошого сну. Якщо у вас спостерігається безсоння, то їхнє регулярне вживання допоможе заспокоїти нервову систему, позбутися дратівливості, а також добре висипатися й прекрасно почуватися після пробудження.
Показання та протипоказання до прийому добавок для сну
Вітаміни для сну приймають у таких випадках:
- спостерігаються проблеми зі сном;
- змінився часовий пояс (через переїзд або інші причини);
- для профілактики проблем зі сном.
Практично будь-які БАДи від безсоння безпечні для здоров'я. Але є люди, яким не можна їх пити.
Протипоказаннями до прийому вітамінів для сну є:
- порушення роботи нирок і печінки;
- цукровий діабет;
- лейкоз;
- епілептичний синдром;
- онкологічні захворювання;
- індивідуальна непереносимість компонентів, що містяться в складі.
Крім того, вітаміни для поліпшення сну не рекомендується приймати вагітним жінкам і жінкам, які годують груддю. Але в будь-якому разі з цього питання найкраще поспілкуватися з лікарем.
Вітаміни для сну: прийом і дозування
Правила приймання вітамінів для сну залежать від конкретної біологічної добавки та виробника, який її випустив. Незмінним залишається тільки час прийому — приймати вітаміни для сну потрібно за 30 хвилин до відбою. Причому бажано робити це в один і той самий час.
Оптимальне дозування вітамінів для сну для дорослих — 3-6 мг або 1-2 таблетки. Літнім людям призначають мінімальне дозування — 1.5 мг, тобто половину таблетки. Якщо ефекту немає, тоді її підвищують до 3 мг. Скасовувати прийом препарату треба поступово, знижуючи дозування протягом 1-2 тижнів.
Вітаміни для сну приймаються доти, доки не вдасться відновити нормальний біологічний ритм сну і неспання. Але курс триває не більше 1 місяця, потім потрібно робити перерву. Якщо добавка для сну використовується як профілактика, то пити її можна до 2 місяців.
Це стандартні рекомендації, які можуть відрізнятися залежно від індивідуальних особливостей людини. Тому важливо уважно читати інструкцію виробника, який випустив вітаміни для сну, а ще краще — проконсультуватися з лікарем.
Де купити вітаміни для сну в Києві та Україні
Купити капсули для сну ви можете у нас в магазині OkHealth. Ми пропонуємо БАДи для чоловіків і жінок за вигідними цінами, так що вивчайте каталог і замовляйте відповідний для себе вітамінний комплекс.
Доставка здійснюється по всій Україні, клієнтам з Києва доступна кур'єрська доставка і самовивіз з нашого пункту видачі. Якщо не знаєте, що вибрати — телефонуйте, ми допоможемо підібрати ефективні вітаміни для сну.
Часті питання про Вітаміни для сну
Які речовини необхідні організму для якісного сну?
Для якісного сну організму необхідні різні речовини, включаючи мелатонін, нейромедіатори, такі як серотонін та гамма-аміномасляна кислота (GABA), а також магній та вітаміни групи В. Ці речовини відіграють ключову роль у регуляції циклу сну та неспання, а їх достатня кількість сприяє покращення якості сну.
Як довго можна приймати добавки для сну?
Тривалість прийому добавок для сну може змінюватись в залежності від індивідуальних потреб та рекомендацій лікаря. Зазвичай рекомендується використовувати їх короткостроково подолання тимчасових порушень сну. Для тривалого використання або за наявності медичних проблем краще проконсультуватися з лікарем, щоб уникнути можливих побічних ефектів та залежності.
Чи є побічні ефекти у БАДів для сну?
Прийом біологічно активних добавок для сну може викликати різні побічні ефекти, включаючи сонливість протягом дня, головний біль, сонні кошмари, розлади шлунка та залежність. Важливо обговорити прийняття таких добавок із лікарем, щоб враховувати індивідуальні особливості та ризики.
- вітаміни для чоловіків
- омега 3 для дітей
- комплекс вітамінів для жінок
- вітамінний комплекс для чоловіків
- купити лецитин
- тестостеронові бустери
- комплекс вітамінів для суглобів
- антиоксидантний комплекс
- лютеїн для зору
- вітаміни для хорошого сну
- купити спортивне харчування недорого
- препарати для омолодження організму
- вітаміни з Польщі
- німецький комплекс вітамінів
- американські вітаміни