- Безкоштовна доставка від 2000 грн.
- Самовивіз з пункту видачі:
м. Київ, пр. Перемоги, 33/1 - Доставка кур'єром по Києву.
- Доставка у відділення Нової Пошти.
- Кур'єр Нової Пошти за адресою.
Амінокислота попередник нейромедіатора дофаміну.МОТИВАЦІЯ та МОЗКОВА АКТИВНІСТЬ ПІД ЧАС СТРЕСУ.Післястресове відновлення.
РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ:
- Військовим (підтримка розумової діяльності та тиску)
- Людям у період гострих стрессів (змагання)
- Людям для постстресового та дипресійного відновлення. (Вживання антидипресантів, діоксифенілаланіну (або Л-допа, речовина, що метаболюється з тирозину, його наступна форма) допомагають відновленню організму.)
ЕФЕКТ ВІД ПРИЙОМУ:
- Стабільна мозкова активність у нестандартних сресових ситуаціях
- Підтримка мотивації та вироблення дофаміну, адреналіну
- Зниження ризиків дипресійних станів
ПРИНЦИП ДІЇ :
Амінокислота L-tyrosine метаболюється до гормону радості - дофаміну, а також адреналіну та норадреналіну, підвищуючи їх рівні в головному мозку. Стрес має істотний вплив на когнітивні здібності: мислення, швидкість прийняття рішень, обробка інформації, навчання. Ми можемо вживати тирозин із харчових добавок, він також синтезується з іншої амінокислоти – фенілаланіну.
Крім поведінкового моделювання, тирозин бере участь у синтезі білків, ферментів та гормонів щитовидної залози. Він може використовуватися для зменшення впливу стресу та викликаної ним стомлюваності.
Коли людина піддається стресу, чи то виснажлива фізична активність або сильний холод, емоційне навантаження або страх, у нас знижується здатність мислити повноцінно, виконувати дії і вирішувати розумові завдання.
Рівні катехоламінів викинутих у кров (адреналін, норадреналін, дофамін) покликаних мобілізувати організм і бути готовим до дії (біг, напад), швидко виснажуються і організм починає гальмувати, зазвичай це проявляється в неадекватній оцінці того, що відбувається, ступорі. Одним словом стан можна назвати "поведінковою безпорадністю".
Прийом тирозину перед і після переживання гострого стресу підтримує нормальні когнітивні функції мозку: пам'ять, швидкість обробки інформації та мислення, мотивацію. ЗАХИЩУЄ ВІД ДИПРЕСІЇ (втрати інтересу, апатії).
Ефект досягає імовірно через поліпшення норепінефринової та дофамінової нейромедіаторної передачі імпульсів. Дослідження на тваринах показують, що гризуни, які не отримували лікування тирозином після припинення стресового тесту, мали знижені показники норепінефрину на 40% у гіпокампі головного мозку.
Потрібно розуміти, що дія тирозину виконується лише у моменти стресу, коли запаси катехоламінів, вивільняючись, виснажуються. Тирозин сприяє синтезу та виробленню катехоламінергічних нейронів. Тирозин також знижував викид кортикостеролу у тварин - гормон стресу тварин, у людей званий кортизолом, це пояснюється опосередкованим контролем катехоламінів над ендокринною та серцево-судинною функціями, а також поведінковими реакціями: тривожність, збудження, тиск, концентрація.
Для усвідомлення важливості тирозину слід згадати, за що відповідають гормони:
- Дофамін - мотивація, концентрація, підвищений настрій, готовність до навчання.
- Адреналін - готовність до дії. Викидається у відповідь на страх чи небезпеку. Відбувається готовність всіх функцій організму до бігу чи нападу. Адреналін регулює вегетативну нервову систему: підвищується сила і витривалість, звужуються кровоносні судини і знижується секреція залоз (тому в екстрених ситуаціях може пересихати в роті.) Посилюється метаболізм глюкози для синтезу енергії, підвищується артеріальний тиск і збільшується проникність стінок клітини для поглинання та транспортування глюкози.
- Норепінефрин (або норадреналін) - злість, обурення, агресія. Збільшення сили, загострення реакції, звуження судин.
Наприклад тварини які піддаються сильному стресу виявляють пригніченість, небажання до навчання, апатію, нездатність до дії. Це показник виснаження катехоламінових гормонів.
Результатом післястресового виснаження є поганий апетит (у деяких людей навпаки підвищене почуття голоду), порушення сну, смуток, дипресія.
При хронічному стресі дипресія може перейти у безпорадність.
ДОСЛІДЖЕННЯ НА ЛЮДЯХ.
Експеримент 1989 р проведений на групі учасників, передбачав застосування протягом чотирьох годин таких стресорів як холод і вплив висотної гіпоксії на висоті 4,700 м. Нестача кисню та знижена температура впливають на мозкову працездатність та настрій, а також викликають у деяких людей головний біль та погіршення самопочуття.
Тирозин вживаний досліджуваними становив 100мг/кг маси тіла і чинив зниження несприятливих симптомів, таких як тривожність, уважність, спостерігалося поліпшення працездатності. Повторне дослідження 1990-х років пройшло з такими ж результатами, підтвердивши користь харчового тирозину.
В іншому дослідженні на американських курсантах, группа досліджуваних отримувала тирозин 5 разів на день у кількості 2г. Було задокументовано покращення пам'яті у групі "тирозину" по відношенню до групи "плацебо", а також покращення верхнього (систолічного) тиску у тижневий період бойового курсу.
Тирозин досліджувався військово-повітряними силами США у науковій лабораторії імені Гаррі Армстронга. Використовувалася рандомізація учасників на кілька груп із застосуванням плацебо для підвищення точності результатів та зниження ризику систематичної помилки.
Опис дослідження:
Випробувані зазнавали гострого тиску, що чинило стрес для серцево-артеріальної системи. Людині поміщеній у герметичну металеву ємність, знижують тиск повітря, при цьому кров і рідкість від верхньої частини тіла перерозподіляється до низу.
В таких умовах тіло відповідає зниженням артеріального тиску та прискореним серцебиттям, коли організм більше не може контролювати гомеостаз, відбувається різке падіння частоти серцевих скорочень та артеріального тиску, людина втрачає свідомість.Вплив тирозину в даному експерименті:Вживання тирозину в дозі 100мг/кг маси тіла допомагало регуляції систолічного (верхнього) та нижнього (діастолічного) тиску. Також було відзначено посилення активації ЦНС.
Висновки: Тирозин вживаємий перорально підтримує центральну-нервову та серцево-судинну системи під час дії гострих стресів, знижуючи їх негативну дію на людину. Амінокислота є попередником катехоламінових гормонів: дофамін, адреналін, норадреналін, та знижує їх виснаження під час стресу. Вживання харчової добавки підвищує працездатність організму в період стресу та покращує когнітивні функції: швидкість мислення, обробки інформації, фокусування, уваги. Можливе краще засвоєння тирозину з вуглеводами.
Поживна цінність |
||
Розмір порції: 1 капсула |
||
|
Кількість в 1 порції |
% добової норми |
L-тирозин |
600 мг |
** |
** Добову норму не визначено |
Інгредієнти: L-тирозин (83%); оболонка капсули [глазурувальник
(гідроксипропілметилцелюлоза)]; антизлежувач (магнієві солі жирних кислот)
Немає відгуків про цей товар.