Протеїнові батончики
Протеїнові батончики – смачний і корисний перекус, здорова альтернатива фаст-фуду, спортивне харчування, популярне не тільки серед спортсменів. Спортивні батончики відрізняються високою поживною цінністю, приємним смаком і зручною формою, допомагають швидко вгамувати голод.
Кому та навіщо потрібні протеїнові батончики?
Поживні батончики затребувані багатьма:
- спортсменами, яким потрібно забезпечити організм вуглеводами перед тренуванням, «підгодувати» м'язи білком, компенсувати енерговитрати після тренування. Якщо тренуватися на голодний шлунок, запас енергії дуже швидко виснажиться, але й наїдатися безпосередньо перед тренуванням не можна. Якщо не вдалося вчасно поїсти, виручить протеїновий батончик;
- любителями пішого, гірського, велотуризму. Протеїнові батончики – компактний ситний перекус, який можна використовувати на привалі та в дорозі;
- людьми, чия професійна діяльність пов'язана з частими роз'їздами, роботою в польових умовах. Якщо графік роботи ненормований і не завжди є можливість повноцінно пообідати, варто тримати під рукою запас батончиків для підтримки працездатності.
Види спортивних батончиків
Хоча всі спортивні батончики прийнято називати протеїновими, вміст протеїнів у деяких перекусах незначний. Залежно від балансу білків і вуглеводів їх можна розділити на такі категорії:
- білкові батончики з вмістом протеїнів більше 20% служать додатковим джерелом білка, сприяють нарощуванню м'язової маси;
- високовуглеводні (енергетичні) містять не менше 40% вуглеводів, забезпечують енергією перед тренуваннями та допомагають швидко компенсувати енергетичні витрати після. Вміст протеїнів у них зазвичай незначний, менше 10%;
- протеїново-вуглеводні, зі збалансованим складом, хороші замінники харчування.
У всіх категоріях є батончики без цукру (Zero Sugar) фактично вміст цукру в них дуже низький (близько 1-2%), солодкого смаку надають підсолоджувачі.
Батончики – найпопулярніший формат спортивних перекусів, крім них інтернет-магазин ОКХЕЛС також пропонує:
- протеїнові цукерки – ті самі батончики, тільки меншого розміру;
- мюслі, фруктово-зернові, фруктово-горіхові, фруктові батончики та цукерки з високим вмістом рослинних волокон (клітковини);
- протеїнове печиво, печиво-крем – випічка з підвищеним вмістом протеїнів, без цукру;
- протеїнові вафлі – нагадують вафельні цукерки, але мають склад, збалансований під потреби спортсменів;
- протеїнові чіпси – хрусткі снеки з низьким вмістом жирів, високим вмістом протеїнів і харчових волокон.
Ціна на протеїнові батончики в Києві
Товар | Ціна |
---|---|
Протеїновий батончик без цукру, Sporter, Zero One - 50 г | 45 грн |
Високовуглеводний протеїновий батончик, GoOn Nutrition, Crisp Bar - 50 г | 36 грн |
Протеїновий батончик без цукру, GoOn Nutrition, Protein Bar 33% - 50 г | 49 грн |
Протеїновий батончик, Amix, Exclusive Protein Bar - 40 г | 35 грн |
Батончик, GoOn, Keto Bar Peanut Butter - 50 г | 25 грн |
Як вибрати протеїнові батончики
Перш за все, слід звернути увагу на % вміст білків і вуглеводів. Якщо основна мета – нарощування м'язової маси та зменшення жирової, варто купити білкові батончики з невисоким вмістом вуглеводів, краще без цукру. Хороша альтернатива цукру (глюкозі) – підсолоджувачі поліоли з низьким інсуліновим і глікемічним індексом. При високих енергетичних витратах, якщо стоїть завдання не схуднення, а набору ваги, підійдуть вуглеводні батончики. Для студентів у період сесії, при роботі над проектами, які вимагають інтелектуальних зусиль, такі батончики теж будуть корисні.
Також варто звернути увагу на вміст жирів (у спортивних батончиках він не повинен перевищувати 15%), на добавки:
- L-карнітин сприяє розщепленню жирів з виділенням енергії;
- вітаміни та мінерали допоможуть зміцнити здоров'я;
- харчові волокна мають низьку калорійність, але сприяють насиченню та добре стимулюють перистальтику.
Протеїнові батончики можуть містити арахіс, глютен, продукти переробки сої, тому людям зі схильністю до алергії, харчовою непереносимістю певних продуктів важливо уважно вивчити повний склад. Смаки доступні різноманітні, в тому числі як у популярних цукерок і кондитерських батончиків.
Коли потрібно їсти протеїнові батончики?
Час вживання протеїнових батончиків залежить від ваших цілей та індивідуальних потреб. Якщо ви вживаєте їх для підтримки або збільшення м'язової маси, то найкраще їсти протеїнові батончики після тренування або протягом 30-60 хвилин після неї. Цей час називається "анаболічним вікном" і в цей період м'язи найбільш ефективно засвоюють білки. Якщо ви їх вживаєте як заміну їжі або перекусу, то час вживання протеїнових батончиків не має великого значення. Однак, у будь-якому випадку, важливо контролювати загальну кількість споживаних калорій і не зловживати протеїновими батончиками, щоб не отримати надлишок білка та калорій.
Чи можна їсти протеїновий батончик на голодний шлунок?
Можна, але не варто цим зловживати. Якщо ви з'їсте протеїновий батончик на голодний шлунок, то у вас може з'явитися почуття ситості на короткий час, але потім знову відчуєте голод. Щоб уникнути подібних ситуацій, краще їсти протеїнові батончики як перекус між основними прийомами їжі або після тренування. Якщо ви намагаєтеся контролювати свою вагу, краще вибирати протеїнові батончики з низьким вмістом цукру і калорій, щоб не порушувати свій раціон харчування.
Чи можна на ніч їсти протеїнові батончики?
Багато експертів вважають, що краще не їсти протеїнові батончики на ніч, тому що в цей період організму не потрібно так багато енергії, як протягом дня, і зайвий прийом білка може викликати навантаження на систему травлення. Також, коли ми спимо, наш метаболізм уповільнюється, тому їсти перед сном не рекомендується загалом, щоб не перевантажувати організм і не порушувати нормальний режим травлення. Натомість, краще вживати легші страви, наприклад, овочі, фрукти або йогурт, які легше засвоюються і не створюють навантаження на систему травлення. Однак, якщо у вас є спеціальні харчові потреби або медичні рекомендації, обговоріть питання вживання протеїнових батончиків з вашим лікарем або тренером.
Що буде якщо їсти протеїнові батончики щодня?
Щоденне споживання протеїнових батончиків може призвести до надлишку білка та калорій, що може призвести до набору ваги. Однак, якщо ви дотримуєтеся збалансованого раціону харчування та враховуєте калорії, що споживаються вами протеїновими батончиками, то їх щодня вживання може бути корисним для підтримки та збільшення м'язової маси.
Що краще протеїн чи протеїнові батончики?
Протеїн та протеїнові батончики мають різні застосування та переваги.
Протеїновий порошок зазвичай використовується збільшення кількості білка в раціоні і допомагає відновленню м'язів після фізичних навантажень. Протеїнові батончики, з іншого боку, є зручним перекусом під час дня і зазвичай містять не лише білок, а й вуглеводи, жири та інші добавки.
Якщо ваша мета – збільшення споживання білка, краще вибирати протеїновий порошок. Він зазвичай містить більше білка, ніж протеїнові батончики, і є більш економічним варіантом.
Однак, якщо ви шукаєте зручний перекус, який можна взяти з собою в дорогу або на роботу, протеїновий батончик може бути кращим вибором. Він містить як білок, так й інші поживні речовини, які можуть допомогти задовольнити почуття голоду.
Зрештою, вибір між протеїном та протеїновими батончиками залежить від ваших особистих цілей та потреб.
Купити протеїнові батончики в інтернет-магазині OkHealth
Вартість протеїнових батончиків залежить від ваги, особливостей складу, також важливе значення має бренд. Деякі виробники видають звичайні кондитерські батончики з високим вмістом жирів і цукру за спортивні, використовують небажані добавки. Краще вибирати продукцію виробників, які спеціалізуються на спортхарчуванні. Інтернет-магазин OKHEALTH пропонує саме таку продукцію. У нас за доступною ціною можна замовити батончики на будь-який смак, високобілкові, високовуглеводні, вуглеводно-протеїнові, з рослинним білком для веганів. При оформленні замовлення зверніть увагу на можливість доставки по Україні: деякі батончики продаються тільки на умовах самовивозу в Києві.
Часті питання про Протеїнові батончики
У чому сенс протеїнових батончиків?
Протеїнові батончики містять велику кількість білка, який є основним будівельним елементом для наших м'язів. Головний сенс протеїнових батончиків полягає в тому, що вони допомагають підтримувати та збільшувати м'язову масу, а також контролювати почуття голоду між основними прийомами їжі.
Коли краще їсти протеїнові батончики?
Високобілкові батончики рекомендується вживати через 30-60 хвилин після тренування, в дні без тренувань – протягом дня (бажано не більше 3), енергетичні – перед тренуванням.
Як переконатися, що батончик не містить алергенів?
Якщо в описі товару на сайті наведена тільки інформація про енергетичну цінність (% білків, жирів, вуглеводів, калорійність), і немає детального складу, зв'яжіться з менеджерами магазину по телефону.
Який найвищий вміст білка в протеїнових батончиках?
Батончики Zenith 50 від IronMaxx і Protein Bar 50% від GoOn Nutrition містять 50% протеїну.