Глютамін
Глютамін – це універсальна амінокислота, яка служить будівельним матеріалом практично для всіх білків в організмі, а також допомагає відновити сили, поліпшити імунітет і посилити регенерацію. Добавка допомагає швидше відновитися після спортивних навантажень, тому так полюбилась багатьом спортсменам.
Що таке L-глютамін і для чого він потрібен
Glutamine L відносять до умовно-незамінних кислот. Тобто, організм може її синтезувати самостійно, однак при інтенсивних фізичних навантаженнях і при стресах (а спорт є таким чинником), потреба в глютаміні різко зростає, і одного ендогенного походження стає недостатньо. Місце синтезу глутаміну цікаве – це м'язові волокна. А вже звідти він розподіляється по всьому організму.
За формою виділяють два ізомери: L і D. Нас буде цікавити амінокислота в ізомерному стані L, так як саме ця форма має величезний вплив на весь організм. І вона міститься в усіх біологічно активних добавках. У зв'язку з цим багато спортсменів і людей, які активно займаються фітнесом, прагнуть купити глютамін, щоб підтримувати свій організм під час інтенсивних тренувань.
Для чого потрібен L-глютамін
За фактом, він потрібен для всього. І він рідко буває в дефіциті. Однак, для спортсменів, які кожен день проводять в залі та займаються високоінтенсивними тренуваннями, ендогенного глютаміну і глютаміну з продуктів харчування вкрай недостатньо. Адже спортсмени своїми тренуваннями стимулюють нарощування м'язової маси, збільшення ваги і, відповідно, їм потрібно більше корисних речовин, ніж "простій" людині.
Ми перерахуємо основні функції, які "лягли на плечі" даної амінокислоти, проте їх перелік набагато-набагато більший:
- один з основних субстратів для метаболічних реакцій;
- сприяє захисту слизової оболонки шлунка;
- необхідний для формування білків нейромедіаторів, які беруть участь в нейрологічних функціях;
- бере участь у синтезі гормонів жіночої статевої системи, чоловічої статевої системи, гормонів щитовидки, надниркових залоз та інших;
- необхідний для проведення цитозахисних реакцій, а також реакцій антиоксидантів.
Особливості L-глутаміну для спортсменів:
- швидке та якісне збільшення м'язової маси за рахунок активного поділу і росту м'язових клітин;
- синтез протеїнів, з яких складається м'язове волокно;
- зниження секреції кортизолу (гормону стресу), що запобігає розщепленню м'язів і втраті м'язової маси;
- ефективне відновлення після тренувань;
- нейтралізує дію аміаку і прибирає відчуття втоми.
Іншими словами, користь глютаміну для спортсменів неоціненна.
Побічні ефекти і шкода від L-глютаміну
В даний момент не було встановлено побічних ефектів від підвищеної кількості глутаміну в крові. Проводилися дослідження, в яких учасникам підвищували дозування до 45 г добавки в день, але нічого не відбувалося.
Однак, на даний момент шкода від тривалого прийому глютаміну до кінця не вивчена, тому ми ще можемо побачити нові повідомлення про нові побічні ефекти при тривалому прийомі глютаміну.
Окремо хотілося б відзначити індивідуальну непереносимість препарату, так як глютамін в спортивних добавках стабілізується додатковими речовинами. При появі висипу, болю в животі, нудоті, поганому самопочутті і будь-яких інших симптомах, рекомендовано негайно припинити прийом глютаміну і звернутися за допомогою до фахівця.
Кому не рекомендовано приймати глютамін:
- з індивідуальною непереносимістю препарату;
- жінкам в період вагітності та під час лактації (тільки після консультації лікаря).
Особливості прийому глутаміну
Оптимальна доза глютаміну спортсменам становить 4-8 г на добу. Її рекомендовано розділити на 2 прийоми:
- один відразу після закінчення останнього сету;
- другий перед сном, на голодних шлунок.
Прийом глютаміну відразу після тренування дозволяє призупинити активність катаболічних реакцій та розщеплення м'язових волокон і обернути ці процеси в зростання м'язової маси.
А ось прийом глютаміну перед сном позитивно впливає на вироблення гормону сну – соматотропіну. Це дозволяє провести більш ефективне відновлення після тренування, і прискорити регенеративні процеси, що дуже важливо для гарного самопочуття після тренування, особливо на наступний день.
Якщо тренування не відбулося, а глютамін приймати потрібно, рекомендовано робити це на порожній шлунок.
Ціни на глютамін у магазині OkHealth
Товар | Ціна |
---|---|
Trec Nutrition, Glutamine High Speed - 400 г | 640 грн |
BAD ASS, Glutamine - 300 г | 698 грн |
Zoomad Labs, Raw One Glutamine - 400 г | 874 грн |
Amix, L- Glutamine 800 мг - 120 капс | 557 грн |
Fitness Authority, Ice Glutamine - 300 г | 639 грн |
GoOn Nutrition, Glutamine - 400 г | 595 грн |
Quamtrax, L-Glutamine - 400 г | 769 грн |
Купити глютамін у Києві та Україні в магазині спортивного харчування OkHealth
В інтернет-магазині спортивного харчування та добавок OkHealth представлена якісна, сертифікована продукція від різних виробників за хорошою ціною. На сайті можна замовити:
- L-глютамін;
- L-глютамін + Таурин;
- L-глютамін + вітамін С.
Так у вас є величезний вибір не тільки виробників, але і додаткових складів спортивного харчування за чудовою вартістю. Для жителів столиці пропонується зручна опція - купити глютамін у Києві з можливістю самовивозу або кур'єрської доставки.
Доставка товару здійснюється по всій Україні Новою поштою, забезпечуючи доступність продукції в будь-якому регіоні. Якщо у вас виникли питання щодо вибору або придбання продукту, наші менеджери з радістю допоможуть вам їх вирішити.
Часті питання про Глютамін
Користь глутаміну для жінок?
Жінки також можуть приймати спортивну добавку. Вона сприяє поліпшенню самопочуття, синтезу жіночих статевих гормонів, і більш швидкійй регенерації після тренування.
Чи можуть виникати диспептичні явища від прийому глутаміну?
Так, у деяких людей дійсно може виникати явище метеоризму або запору.
Як L-глютамін впливає на мозок?
Глютамін покращує когнітивні функції, сприяє посиленню пам'яті. Однак обережно приймати пацієнтам з нейрохірургічними проблемами.
Чи можна приймати глютамін дітям?
Ми не рекомендуємо приймати глютамін дітям, так як спортивне харчування розраховане на людей старше 18 років.